На сьогоднішній день в основі більше 800 побутових комерційних виробів лежать нанотехнології. Ось деякі з них.
1. Лейкопластир. Так-так, виявляється, звичайний лейкопластир містить наношар срібла, який допомагає швидше заліковувати рану. Відомо, що срібло володіє антибактеріальними властивостями
2. Зубна паста. В зубній пасті містяться наночастинки мінералів на основі гідроксиапатиту кальцію, які заповнюють мікротріщини в емалі, вберігаючи зуби від утворення каріозних порожнин.
3. iPhone. У смартфонах використовуються найрізноманітніші нанотехнології. Однією з них є нанодатчик вібрацій, який фіксує рух телефону з метою безпеки пристрою. Так, iPhone знає, коли ви його впустили, закриваючи частини своєї системи для захисту. І навіть якщо трісне скло, наночіпи всередині пристрою продовжуватимуть працювати.
4. Шоколадний коктейль. На сьогоднішній день ви можете скуштувати шоколадний коктейль без цукру з підсиленим смаком шоколаду. Такий напій створено також за допомогою нанотехнологій. Вміщені в ньому кластери какао мають велику площу поверхні, отож, як тільки вони вступають в контакт зі смаковими рецепторами на язику, то чинять на останніх величезний вплив. При цьому зникає необхідність додавати підсолоджувачі.
5. Тенісні м'ячі, як відомо, з часом втрачають пружність через те, що їхня пориста гумова основа здатна пропускати газ, внаслідок чого вони поступово випускають повітря. Для усунення цієї проблеми вчені вирішили покрити гумову основу наношарами глиняного композиту, в результаті чого тенісні м’ячі стають герметичнішими.
6. Автомобільна фарба, в якій використовуються нанотехнології, дозволяє усунути проблему подряпин - наночастинки фарби діють так, як шар мікроскопічних кульок, які заповнюють всі порожнини на поверхні.
7. Сонцезахисний крем. Цей засіб містить оксид алюмінію – речовину, яка поглинає ультрафіолетові промені. Однак змішуючись з іншими молекулами (наприклад, з потом на тілі), цей оксид розпадається, втрачаючи свої корисні властивості. Тут на допомогу приходить наноемульсія, яка допомагає речовинам залишатися відокремленими незалежно від умов навколишнього середовища.
8. Презервативи. В презервативах використовується так звана нанопіна з високим вмістом наночастинок срібла, здатних руйнувати бактерії та перешкоджати розповсюдженню статевих інфекцій.
За багатьма прогнозами, обрис XXI сторіччя визначатимуть нанотехнології, подібно до того, як відкриття атомної енергії, винахід лазера і транзистора визначили обрис XX сторіччя.
Науковці стверджують: у найближчі десятиріччя саме розвиток нанотехнологій стане однією з основних рушійних сил нової науково-технічної революції,
яка приведе до суттєвих змін у багатьох галузях промисловості й енергетики, будівництва й сільського господарства, медицини й охорони довкілля, військової техніки й повсякденного побуту.